19.05.2014

Naturalna gąbka naturalna LUFFA do mycia i masażu ciała


Luffa obudziła najpierw mój sceptycyzm, a zaraz potem ją polubiłam. Ekologiczna gąbka okazała się świetna do mycia i masażu ciała.

Luffa to ekologiczna gąbka wykonana z gąbczaka loofah (inna polska nazwa: trukwa). Co ciekawe, nie pochodzi z morza. Jest owocem pnączy z rodziny dyniowatych, uprawianych strefie tropikalnej i subtropikalnej. Niedojrzałe owoce nadają się do spożycia po ugotowaniu. Smakują podobnie jak cukinia. Gdy dojrzeją stają włókniste, o strukturze zbliżonej do gąbki. Mało smaczne, ale świetnie nadaje się do spłukiwania lub czyszczenia ciała, ubrań, naczyń. Z tego powodu są nazywany myjką i tak często używa się ich np. w Indiach oraz wielu innych krajach Azji i Afryki.

Gąbki jest twarda, mięknie po zmoczeniu. Nawet wtedy jest niezłym drapakiem. Sprawdzi się w masażu antycellulitowym i ujędrniającym. Dobrze wygładza skórę stóp. Masaż gąbką odpręża i pobudza krążenie. I co ważne, jest luffa jest produktem ekologicznym, ulega biodegradacji. Zużywa się w ciągu 2-3 miesięcy, zależnie od tego, jak często się po nią sięga.

Cena produktu jest bardzo przystępna. Luffa kosztuje zaledwie kilka złotych. Ja swoją kupiłam -> tutaj.

3 komentarze:

 1. kurcze ciekawa ta gąbka, muszę się u nas rozejrzeć...

  pozdrawiam ciepło
  :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawa chyba juz ja dotykalam twarda i szorstka :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz widzę taką gąbkę. Wygląda ciekawie

  OdpowiedzUsuń